Våra pedagoger

Innehållsförteckning

Bild och Form
Brass (bleckblås)
Kulturlaget
Piano
Slagverk
Stråk - Fiol, Cello
Gitarr och Elbas
Sång och Kör
Teater och Drama
Träblås - Tvärflöjt, Oboe, Klarinett, Saxofon

 

 

Bild och Form

Lena Sandberg
Bildpedagog

Bild

lena.sandberg@norrkoping.se

 

Brass (bleckblås)

Moa Axelsson Åhs
Musikpedagog

Trombon och övrigt brass, El Sistema

moa.axelssonahs@norrkoping.se

Katrine Lilleøre
Musikpedagog

Trumpet och övrigt brass

katrine.lilleore@norrkoping.se

Erik Ilis Hedgärd
Musikpedagog

Trumpet och övrigt brass

erik.hedgard@norrkoping.se

Ulf Johansson
Musikpedagog

Valthorn och övrigt brass

ulf.johansson@norrkoping.se


Kulturlaget 

John Johansson
Teaterpedagog

Kulturlaget, Hemsida & Design

johntomconrad.johansson@norrkoping.se

Viktoria Ahlin
Musikpedagog & Drama

Kulturlaget, Stage Skandia

viktoria.ahlin@norrkoping.se

Annika Svensson
Teaterpedagog

Kulturlaget, Go on Stage

annika1.svensson@norrkoping.se

Susanne Pehrsson
Musikpedagog

Kulturlaget, Rytmik

susanne.pehrsson@norrkoping.se

Lisa Österlund
Musikpedagog

Kulturlaget, El Sistema, Rymik

lisa.osterlund@norrkoping.se

Kristina Pauser
Bildpedagog

Kulturlaget, Bild

kristina.pauser@norrkoping.se

Anita Ekermann
Dramapedagog

Kulturlaget, Teater och Drama

anita.ekermann@norrkoping.se

 

Piano

Pontus Holmberg
Musikpedagog

Piano

pontus.holmberg@norrkoping.se

Per Kolsgård
Musikpedagog

Piano

per.kolsgard@norrkoping.se

Eva Ekdahl Bjurström
Musikpedagog

Piano, suzuki

eva.ekdahl@norrkoping.se

 

Slagverk

Tobias Bergsten
Musikpedagog

Slagverk

tobias.bergsten@norrkoping.se

Göran Karlsson
Musikpedagog

Slagverk

goran.karlsson@norrkoping.se

David Trübenbach

Slagverk

david.trubenbach@norrkoping.se

 

Stråk

Ing-Marie Kettel Andersson
Musikpedagog

Fiol och altfiol, suzuki

ingmarie.kettelandersson@norrkoping.se

Maria Jansson
Musikpedagog

Fiol

maria2.jansson@norrkoping.se

Päivikki Virkkala-Malmqvist
Musikpedagog

Fiol, suzuki

paivikki.virkkalamalmqvist@norrkoping.se

Sonja Nichols
Musikpedagog

Fiol och altfiol, suzuki

sonja.nichols@norrkoping.se

Åsa Sunnerstam
Musikpedagog

Fiol och altfiol, suzuki

asa.sunnerstam@norrkoping.se

Torstein Dalene
Musikpedagog

Cello

torstein.dalene@norrkoping.se

Sofie Wingren
Musikpedagog

Cello, suzuki cello

sofie.wingren@norrkoping.se

Mikaela Grönberg
Musikpedagog

Cello, El Sistema

mikaela.gronberg@norrkoping.se

 

Gitarr och Elbas

Allan Christensen
Musikpedagog

Gitarr

allan.christensen@norrkoping.se

Annika Vikström
Musikpedagog

Gitarr, Teori

annika.vikstrom@norrkoping.se

Henric Bellinger
Musikpedagog

Gitarr

henric.bellinger@norrkoping.se

Jacob Huddén
Musikpedagog

Gitarr

jacob.hudden@norrkoping.se

Michael Hjort
Musikpedagog

Gitarr

michael.hjort@norrkoping.se

Yaakov Peterson Shilo
Musikpedagog

Gitarr

yaakov.petersohnshilo@norrkoping.se

Per Svensson
Musikpedagog

Elbas och kontrabas

per.svensson@norrkoping.se

 

Sång och Körsång

Kristina Burin Eriksson
Musikpedagog

Sång, Piano

kristina.burineriksson@norrkoping.se

Kaja Vaht
Musikpedagog

Sång, Piano, Teori

kaja.vaht@norrkoping.se

Sandra Stenqvist
Musikpedagog

Sång, Piano, El Sistema

sandra.stenqvist@norrkoping.se

Helena Björeman
Musikpedagog

Kör

helena.bjoreman@norrkoping.se

Agneta Hernell
Musikpedagog

Vokal, Kör

agneta.hernell@norrkoping.se

 

Teater och Drama

Emilie Höijer
Teaterpedagog

Teater

emilie.hoijer@norrkoping.se

Daniel Andersson
Teaterpedagog

Teater

daniel.andersson@norrkoping.se

 

Träblås

Björn Sunnerstam
Musikpedagog

Tvärflöjt

bjorn.sunnerstam@norrkoping.se

Emilie Ilis Hedgärd
Musikpedagog

Tvärflöjt

emilie.ilishedgard@norrkoping.se

Lena Rapp
Musikpedagog

Oboe

lena.rapp@norrkoping.se

Mats Karlsson
Musikpedagog

Klarinett, Saxofon, Teori

mats.karlsson@norrkoping.se

Johanna Glaser
Musikpedagog

Blockflöjt

johanna.glaser@norrkoping.se

Greta Ekberg
Musikpedagog

Tvärflöjt, El Sistema

greta.ekberg@norrkoping.se

Johanna Björklid
Musikpedagog

Tvärflöjt

johanna.bjorklid@norrkoping.se

Åke Allerth
Musikpedagog

Fagott

ake.allerth@norrkoping.se