Kontaktlista personal

Här hittar du kontaktuppgifter till personalen på Kulturskolan.

Jimmy Olsson

Enhetschef

jimmy.olsson@norrkoping.se

Kulturskolans enhetschef Jimmy Olsson.

Jimmy Olsson

Bengt Staf

Enhetschef

bengt.staf@norrkoping.se

Kulturskolans enhetschef Bengt Staf.

Bengt Staf

Samuel Ågren

Bild och form, Slöjdklubben och Skaparverkstan

samuel.agren@norrkoping.se

Lärare i bild och form på Kulturskolan, Samuel Ågren.

Samuel Ågren

Erik Ilis Hedgärd

Trumpet och övrigt brass

erik.hedgard@norrkoping.se

Lärare i brass (bleckblås) på Kulturskolan Erik Ilis Hedgärd.

Erik Ilis Hedgärd

Andreas Henriksson

Valthorn och övrigt brass

andreas.henriksson@norrkoping.se

Lärare i brass (bleckblås) på Kulturskolan, Andreas Henriksson.

Andreas Henriksson

Rommel Reyes

Trumpet och övrigt brass

rommel.reyes@norrkoping.se

Lärare i brass (bleckblås) på Kulturskolan, Rommel Reyes.

Rommel Reyes

Hjalmar Ståhlberg

Trombon, tuba och övrigt brass

hjalmar.stahlberg@norrkoping.se

Lärare i brass (bleckblås) på Kulturskolan, Hjalmar Ståhlberg.

Hjalmar Ståhlberg

Pontus Holmberg

Piano

pontus.holmberg@norrkoping.se

Lärare i piano på Kulturskolan, Pontus Holmberg.

Pontus Holmberg

Eva Ekdahl Bjurström

Piano, suzuki

eva.ekdahl@norrkoping.se

Lärare i piano på Kulturskolan, Eva Ekdahl Bjurström

Eva Ekdahl Bjurström

Martin Fabian

Piano

martin.fabian@norrkoping.se

Lärare i piano på Kulturskolan, Martin Fabian.

Martin Fabian

Jacob Huddén

Piano

jacob.hudden@norrkoping.se

Lärare i piano på Kulturskolan, Jacob Huddén.

Jacob Huddén

Natalia Andersson

Piano

natalia.anderson@norrkoping.se

Lärare i piano på Kulturskolan, Natalia Andersson.

Natalia Andersson

Johan Åhs

Slagverk

johan.ahs@norrkoping.se

Lärare i slagverk på Kulturskolan, Johan Åhs.

Johan Åhs

Göran Karlsson

Slagverk

goran.karlsson@norrkoping.se

Lärare i slagverk på Kulturskolan, Göran Karlsson.

Göran Karlsson

Ing-Marie Kettel Andersson

Fiol och altfiol, suzuki

ingmarie.kettelandersson@norrkoping.se

Lärare stråkinstrument på Kulturskolan, Ing-Marie Kettel Andersson.

Ing-Marie Kettel Andersson

Lärare i stråkinstrument på Kulturskolan, Maria Jansson.

Maria Jansson

Päivikki Virkkala-Malmqvist

Fiol, suzuki

paivikki.virkkalamalmqvist@norrkoping.se

Lärare i stråkinstrument på Kulturskolan, Päivikki Virkkala-Malmqvist.

Päivikki Virkkala-Malmqvist

Sonja Nichols

Fiol och altfiol, suzuki

sonja.nichols@norrkoping.se

Lärare i stråkinstrument på Kulturskolan, Sonja Nichols.

Sonja Nichols

Åsa Sunnerstam

Fiol och altfiol, suzuki

asa.sunnerstam@norrkoping.se

Lärare i stråkinstrument på Kulturskolan, Åsa Sunnerstam.

Åsa Sunnerstam

Mikaela Grönberg (föräldraledig)

Cello

mikaela.gronberg@norrkoping.se

Lärare i stråkinstrument på Kulturskolan, Mikaela Grönberg.

Mikaela Grönberg

Christina Granholm (föräldraledig)

Fiol, El Sistema

christina.granholm@norrkoping.se

Lärare i stråkinstrument på Kulturskolan, Christina Granholm.

Christina Granholm

Anders Blom

Cello och fiol, El Sistema

anders.blom@norrkoping.se

Lärare i stråkinstrument på Kulturskolan, Anders Blom.

Anders Blom

Lärare i stråkinstrument på Kulturskolan, Ida Hjertén

Ida Hjertén

Annika Vikström

Gitarr, teori

annika.vikstrom@norrkoping.se

Lärare gitarr och elbas på Kulturskolan, Annika Vikström.

Annika Vikström

Yaakov Peterson Shilo

Gitarr

yaakov.petersohnshilo@norrkoping.se

Lärare, gitarr och elbas på Kulturskolan, Yaakov Peterson Shilo.

Yaakov Peterson Shilo

Per Svensson

Elbas och kontrabas

per.svensson@norrkoping.se

Lärare i gitarr och elbas på Kulturskolan, Per Svensson.

Per Svensson

Martin Högman

Gitarr

martin.hogman@norrkoping.se

Lärare i gitarr och elbas på Kulturskolan, Martin Högman.

Martin Högman

Kristina Burin Eriksson

Sång, piano

kristina.burineriksson@norrkoping.se

Lärare i sång och körsång på Kulturskolan, Kristina Burin Eriksson.

Kristina Burin Eriksson

Kaja Vaht

Sång, piano, teori

kaja.vaht@norrkoping.se

Lärare i sång och körsång på Kulturskolan, Kaja Vaht.

Kaja Vaht

Sandra Stenqvist

Sång, El Sistema, rytmik

sandra.stenqvist@norrkoping.se

Lärare i sång och körsång på Kulturskolan, Sandra Stenqvist.

Sandra Stenqvist

Helena Björeman

projektledare

helena.bjoreman@norrkoping.se

Lärare i sång och körsång på Kulturskolan, Helena Björeman.

Helena Björeman

Lisa Johansson

Vokal, kör

lisa1.johansson@norrkoping.se

Lärare i sång och körsång på Kulturskolan, Lisa Johansson.

Lisa Johansson

Lisa Österlund

Kör, El Sistema, rytmik

lisa.osterlund@norrkoping.se

Lärare i sång och körsång på Kulturskolan, Lisa Österlund.

Lisa Österlund

Emilie Höijer

Teater

emilie.hoijer@norrkoping.se

Lärare i teater och drama på Kulturskolan, Emilie Höijer.

Emilie Höijer

Björn Sunnerstam

Tvärflöjt, El Sistema

bjorn.sunnerstam@norrkoping.se

Lärare i träblås på Kulturskolan, Björn Sunnerstam.

Björn Sunnerstam

Emilie Ilis Hedgärd

Tvärflöjt

emilie.ilishedgard@norrkoping.se

Lärare i träblås på Kulturskolan, Emilie Ilis Hedgärd.

Emilie Ilis Hedgärd

Albert Berglund

Saxofon, klarinett, El Sistema

albert.berglund@norrkoping.se

Lärare i träblås på Kulturskolan, Albert Berglund.

Albert Berglund

Johanna Glaser

Blockflöjt

johanna.glaser@norrkoping.se

Lärare i träblås på Kulturskolan, Johanna Glaser.

Johanna Glaser

Greta Ekberg

Tvärflöjt och klarinett, El Sistema

greta.ekberg@norrkoping.se

Lärare i träblås på Kulturskolan, Greta Ekberg.

Greta Ekberg

Johanna Björklid

Tvärflöjt

johanna.bjorklid@norrkoping.se

Lärare i träblås på Kulturskolan, Johanna Björklid.

Johanna Björklid

Frida Lindén

Saxofon, klarinett, teori

frida.linden@norrkoping.se

Lärare i träblås på Kulturskolan, Frida Lindén.

Frida Lindén

Sara Svensson

Oboe och fagott

sara.svensson@linkoping.se

Lärare i träblås på Kulturskolan, Sara Svensson.

Sara Svensson

Anneli Åbrodd

Ekonomi- och personaladministratör

anneli.abrodd@norrkoping.se

011-15 33 41

Administratör på Kulturskolan, Anneli Åbrodd

Anneli Åbrodd

Per Mählby

Tekniker, återlämning av hyrinstrument

per.mahlby@norrkoping.se

072-254 38 00

Tekniker på Kulturskolan, Per Mählby.

Per Mählby